Velký kuchařský univerzální nůž – subfosilní dub stáří 7420 let

Dřevěná dárková kazeta
Dostupnost Skladem
Kód: 481
4 490 Kč
Velký kuchařský univerzální nůž – subfosilní dub stáří 7420 let

Všestranný nůž pro profesionální i amatérské kuchaře. Použití tohoto nože je všestranné – jakmile ho jednou vezmete do ruky, tak jiný už chtít nebudete. V kuchyni s ním zastanete veškerou práci, od krájení zeleniny, masa či bylinek. Díky své konstrukci umožňuje krájet houpavým pohybem.

Ručně vyráběný univerzální kuchařský nůž z kvalitní nerezové oceli Bohler N690. Rukojeť ze stabilizovaného subfosilního dubu, podlepena G10 a doplněná ozdobnými nýty.

Subfosilní dub - je také označován jako černý dub nebo bahenní dub a to díky změně své barvy. To je zapříčiněná právě dlouhodobým uložením v různých půdních vrstvách. Díky svému stáří a obsaženým minerálům se toto dřevo nekazí a je mimořádně odolné. Dle radiokarbonové metody datování je konkrétně tento dub použitý na střenku starý 7420 let.

Díky zvolené oceli je nůž méně náročný na údržbu – je odolnější vůči vlhkému prostředí, což je v kuchyni zásadní. Další výhoda je, že dobře drží ostří a zároveň se snadno ostří. Tloušťka oceli je pouhých 1,8 mm a díky čemu je nůž velmi lehký a krásně se ovládá.

Rokojeť vždy ošetřuji tungovým olejem a pak následně voskuji karnaubským voskem.

Parametry:

Celková délka 34 cm

Délka ostří 21 cm

Výška čepele 5,5 cm

Tloušťka materiálu 1,8 mm

Kaleno v profesionální kalírně - tvrdost oceli 59-60 HRC.

Standardně nůž zasíláme v papírové krabičce. U produktu si můžete zvolit zaslání v dřevěné dárkové kazetě.